Zāliens

Visbiežāk zālienam dārzā velta lielāko daļu no teritorijas, radot estētiska dārza veidolu. Zāliens labi harmonē ar apkārtējo ainavu, apvienojot visus dārza elementus. Zālienam nepieciešama profesionāla ierīkošana un regulāra kopšana. Ierīkojot zālienu svarīgi ir kvalitatīva melnzeme un atbilstošs zāliena sēklas maisījums, kas ir svarīgākie jūsu zāliena kvalitātes rādītāji, tādēļ zāliena ierīkošanu un kopšanu uzticot speciālistiem jūs no šiem negatīvajiem faktoriem izvairīsieties.

Augsnes virskārtas retināšana un zāliena iztīrīšana no atmirušās, nopļautās zāles, sūnas, skujām, vai lapām. Skarifičejot arī tiek izrauta daļa no platlapju nezālēm. Pēc skarifikācijas zāliena sakņu sistēmai tiek uzlabota skābekļa piekļuve un ūdens apgāde, kā arī barības vielu nokļūšana. Zāliens būs noturīgāks pret slimībām un kaitēkļiem.

Tā ir nelielu caurumiņu veidošana zālienā, lai bagātinātu to ar gaisu un veicinātu augšanu. Visefektīvāk to var izdarīt, izmantojot ar benzīnu vai elektromotoru darbināmu aeratoru, kam ir speciāli aerācijas asmeņi.

Pats svarīgākais skaista, bieza un zaļa mauriņa nerakstītais likums ir regulāra un pareiza tā apkope. Vienā reizē nekad nepļaut vairāk par vienu trešo daļu no kopējā stiebra garuma, nepļaut zemāk par 5cm un censties to pļaut kamēr tas ir sauss.

Tikpat svarīgi kā pareizi pļaut mauriņu ir bagātīgi to laistīt. Lai atvieglotu savu ikdienu, piedāvājam mauriņa automātiskās laistīšanas un miglošanas sistēmu uzstādīšanu.

Ne visur ir iespējams tikt klāt ar zāles pļāvēju, traktoru vai zāliena robotu. Sarežģītas konfigurācijas zāles pļaušana ar trimmeri visās Jūsu iedomātās bet ne tik pieejamās vietās.