Project Description

Sanāca tā, ka iepriekšējais darbu veicējs nebija padomājis par erozijas risku, kā rezultātā viss darbs bija veikts veltīgi. Līdz ar to bija nepieciešams piemērots risinājums, kurš nestu rezultātus un pieņemami izskatītos.
Mēs izvēlējāmies augsnes kārtu nogāzēs nostiprināt ar Viacon piedavāto risinājumu, dabīgo ģeopaklāju, kurš sastāv no kokosa un salmiem. Sadalīšanās šādam paklājam ir 2-3 gadi un tas lieliski pasargā nogāzes no erozijas, kas apliecinājās jau nākamajās divās diennaktīs pēc paklāja uzlikšanas.
Pirms paklāja ieklāšanas virsmu sagatavojām atbilstoši ražotāja rekomendācijām, t.i., atjaunojām augsnes kārtu, nolīdzinājām to, iesējām nepieciešamo daudzumu mauriņa sēklas “Apzaļumotājs” no zāliena sēklu ražotāja Krastmaļi sēklas un virsmu noplanējām (sablietējām ar speciālu veltni). Pēc tam uz virsmas uzklājām dabīgo salmu/kokosa ģeopaklāju, nostiprinājām to ar enkurāķiem, kas pasargā to no noslīdēšanas un nostiprinājām ģeopaklāja galus enkurgrāvjos.
Protams, šādi apstrādātai un nostiprinātai virsmai ir specifiska kopšana un uzturēšana, bet tā ļoti minimāli atšķiras no tās zāliena apkopes, kuru veiciet ikdienā, vienkāršam horizontālā plaknē augošam zālienam.